Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Szukam pieczęci historii

piątek, 10 maja 2013
Kluby: Szukam pieczęci historii

10 maja odbyło się spotkanie w ramach Klubu Powiększania Wyobraźni z pasjonatem historii i wielbicielem górskich wędrówek - Marianem Kozłowskim.
W kameralnym gronie nasz gość opowiedział o początkach swoich zainteresowań, które zawdzięcza nauczycielkom historii, biologii i geografii. „To jest mój kręgosłup” – powiedział. Wszystkie jego wyprawy są celowe, aby odkrywać dla siebie pieczęcie historii. Następnie powiódł uczestników spotkania na wyprawę szlakiem konfederatów barskich. Dokładne mapy, zdjęcia mogił, wszystko zostało udokumentowane. Nie ukrywał, że jest to temat, który go szalenie zajmuje. Imponująca bibliografia zebrana na ten temat, mogłaby być przyczynkiem do pracy naukowej. Wielką radość sprawia mu to, że na forach historycznych spotyka pasjonatów takich jak on i może dzielić się swoją wiedzą.
Na zakończenie zaprezentował film „Lanckorona, bastion konfederatów barskich”, wydany przez Towarzystwo Przyjaciół Lanckorony. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia wizyta w Klubie i będzie jeszcze okazja poruszyć inne tematy związane z historią.