Kluby: Tajemnica Rajskiego Wzgórza rozwiązana

piątek, 30 października 2015
Kluby: Tajemnica Rajskiego Wzgórza rozwiązana

30 października 2015 r. uczestnicy spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki Fan Book Soboniów w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle dyskutowali o  książce Elizabeth Goudge „Tajemnica Rajskiego Wzgórza”.

Autorka stworzyła niesamowitą i pełna zagadek baśń, która wciąga swoją magią i tajemniczością. Główną bohaterką jest Marynia Merryweather, która po śmierci ojca przyjeżdża do swojego wuja Beniamina do Księżycowego Dworu. W podróży towarzyszy jej guwernantka i piesek Bączek. Księżycowy Dwór to dla dziewczynki tajemnicze i niesamowite miejsce, w którym poznaje ciekawych ludzie, mających swoje „małe” tajemnice. Jednym z nich jest chłopiec Robin oraz jego matka Lawenda. Marynia spotyka także jednorożca, psa Wrolfa, i Czarnych Ludzi, którzy sieją postrach w okolicy i to właśnie z nimi będzie musiała się zmierzyć dziewczynka, która odkryje, że jest kolejną w rodzinie Księżycową Królewną. Marynia z pomocą przyjaciół decyduje się zdjąć klątwę, by uratować siebie, swoją rodzinę i Księżycowy Dwór. Oczywiście jak na baśń przystało, historia dobrze się kończy i można powiedzieć, że wszyscy żyli długo i szczęśliwie.

Klubowiczki na zakończenie spotkania stwierdziły, że jest to niesamowita baśń i że czasami dobrze jest powrócić do magicznego świata, aby oderwać się od codzienności. Ogólnie powieść podobała mi się, ale film na podstawie tej książki był super – powiedziała Ania. Chciałabym kiedyś wyruszyć w podróż do takiego miejsca – podsumowała spotkanie Weronika.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki oraz WiMBP w Rzeszowie.