Facebook
A A A

Kluby: Tajemnice Ferów

wtorek, 26 listopada 2019

Dyskusyjny Klub Książki „Zaczytani” na spotkaniu 26 listopada 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle  odkrywał tajemnice Ferów i ich powiązań z ludźmi, omawiając książkę Adama Fabera Miasto snów.


March Sky, główna bohaterka powieści, nie jest zwykłą dziewczyną, chociaż tak się  jej wydawało. Okazuje się, że w jej żyłąch płynie krew Ferów – niezwykłych istot z innego świata, obdarzonych magiczna mocą. Odziedziczyła też zdolności magiczne, z których uczy się korzystać. Według klubowiczów książka jest ciekawa, chociaż May bywa irytująca. Miłośnikom uniwersum „Kronik Jaaru”, w którym osadzona jest akcja powieści, może się spodobać.
Uczestnicy spotkania oprócz rozmów o książce zajęli się też grą, polegającą na wybieraniu dowolnych zdań z książki i tworzeniu krótkich opowieści oraz skorzystali z niesamowitych gadżetów,  przebierając się do zdjęć.
Spotkanie odbyło się w Strefie Innowacji w MBP w Jaśle.


Dyskusyjny Klub Książki „Zaczytani” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.