Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Tajemnicza mowa kwiatów

środa, 13 stycznia 2021
Kluby: Tajemnicza mowa kwiatów

13 stycznia 2021 r. na spotkaniu online Dyskusyjnego Klubu Książki Zaczytani, działającego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, rozmawialiśmy o książce  Nancy Springer Enola Holmes. Sprawa złowieszczych bukietów.

Powieść przeniosła nas do dziewiętnastowiecznego Londynu. Zwiedziliśmy mroczne zaułki i eleganckie dzielnice miasta, spotkaliśmy wytworne damy, panny sklepowe i służące, a także uliczników.  Poznaliśmy mowę kwiatów charakterystyczną dla tej epoki. Towarzyszyliśmy buntowniczej siostrze Sherlocka Holmesa w poszukiwaniach doktora Watsona, rozwiązując wraz z nią rozmaite zagadki i unikając wykrycia jej przez braci. Odkryliśmy złowieszczą stronę dziewiętnastowiecznych zakładów psychiatrycznych i oszukańczych diagnoz.

Czas przeznaczony na przeczytanie książki nie był czasem straconym. Wyraziste postacie, ciekawa i wartka akcja oraz intrygujące tajemnice sprawiają, że książka powinna się znaleźć na liście pozycji  wartych przeczytania. Polecamy miłośnikom powieści detektywistycznych!

Dyskusyjny Klub Książki „Zaczytani” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.