Facebook ikonka prawy margines

Kluby: To co najważniejsze

sobota, 19 września 2020
Kluby: To co najważniejsze

19 września 2020 r. w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się –pierwsze po długiej przerwie – spotkanie  w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki „CzytaMY”. Tym razem młodzi czytelnicy dyskutowali o książce Katarzyny Ryrych „Koniec świata nr 13”.

Jest to opowieść o wkraczającej w okres dorastania dziewczynie – Sabinie Muzyk. Ze względu na swój wyjątkowo długi, szczupły nos – w szkole nazywana jest Ptaśką. W życiu każdego nastolatka przychodzi taki moment, w którym narastają problemy i różne pytania. Nasza bohaterka mieszka w starej kamienicy, a do tego jeszcze przy ulicy Koniec świata nr 13. Rodzice Sabiny są artystami, prowadzącymi tzw. dom otwarty, który z czasem dziewczynie zaczyna się coraz mniej podobać. Gdy rodzice wyjeżdżają za granicę, Sabina ma czas, aby zweryfikować łączące ją relacje, nie tylko ze swoimi rodzicami. Dochodząc do porozumienia z sama sobą, mówi : „Mam dwanaście lat i żyję”.

Książkę przeczytałam w jeden dzień, bardzo mi się podobała  – powiedziała  Zuzia.

Klubowicze zgodnie przyznali, że jest to książka na czasie, opisująca bardzo istotne problemy okresu buntu i dorastania.

Dyskusyjny Klub Książki „CzytaMY” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.

Wszystkich zainteresowanych Klubem prosimy o kontakt z Filią nr 3 MBP w Jaśle - nr tel. 13 446 52 25 lub e-mail: filia3@mbp.jaslo.pl