Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Trudna sztuka wybaczania

wtorek, 22 maja 2018
Kluby: Trudna sztuka wybaczania

22 maja 2018 r. Dyskusyjny Klub Książki „Kopernikus” Filii nr 2  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprosił na dyskusję o książce Gabrieli Gargaś  „Pośród żółtych płatków róż”.                                              

„Czasami dobrzy ludzie dokonują złych wyborów, a to wcale nie oznacza, że są źli. To znaczy, że są ludźmi…”  – czytamy w książce.     
Ona, on i ta trzecia – sytuacja jakich tysiące, ale można też powiedzieć, że każda zdrada jest inna. Każdy popełnia  błędy, okłamuje swoich bliskich, ale czy to oznacza, że jest złym człowiekiem?  Może tylko się pogubił, zapomniał co jest w życiu najważniejsze?  Dlatego tak ważna jest rozmowa, zwłaszcza w przypadku Joanny i Michała – bohaterów książki. Uczennica Michała – Agnieszka  –  zapragnęła „wykosić” przystojnego nauczyciela, a kiedy  jej się nie udało, postanowiła go zniszczyć.                                                                                                               

Mówi się, że zwykle  wina leży po obu stronach, ale chodzi o to, czy jesteśmy w stanie wybaczyć  drugiej osobie, a zarazem przyznać, że też nie jesteśmy bez winy  –  zaczęła pani Ela.

To prawda. Zarówno w przypadku Mileny jak i Joanny. Obie traktowały swoje małżeństwo jako pewnik – powiedziała pani Grażyna. – Joanna zajęła się swoją karierą, a Milena dziećmi, zapominając o sowich mężach, co oczywiście nie usprawiedliwia zdrady.                                                                                          

Zdrada to zdrada , nigdy nie popłaca,  ale czasem warto się zastanowić, czy nie ma tam też mojej winy i wybaczyć – podsumowała  pani Halina.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.

Wszystkich zainteresowanych Klubem prosimy o kontakt z Filią nr 2 MBP w Jaśle - nr tel. 13 446 90 01 lub e-mail: filia2@mbp.jaslo.pl