Facebook
A A A

Kluby: W drugim wymiarze

środa, 22 kwietnia 2015

22 kwietnia  2015 r. w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie w ramach Fan Book Sobniów Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Ksiązki. Nastoletnie pasjonatki literatury dyskutowały o książce Marcina Szczygielskiego Za niebieskimi drzwiami.

Klubowiczki Fan Book Sobniów, tym razem postanowiły sprawdzić, co tak naprawdę kryje się za tajemniczymi niebieskimi drzwiami. I z zapartym tchem przeczytały o przygodach dwunastoletniego Łukasza, który trafia do starego pensjonatu w małym nadmorskim miasteczku, gdzie opiekuje się nim ciotka Agata.

Łukasz jest bardzo samotny, przeżywa trudny czas – jego mama zapadła w śpiączkę po wypadku, bardzo za nią tęskni i chciałby jak najszybciej opuścić to miejsce. Aż pewnego dnia, przypadkowo na strychu, otwiera niebieskie drzwi, które zaprowadzą go do magicznego srebrnego świata.  Świata baśniowego, tajemniczego i jak się później przekona bohater nie do końca tak przyjaznego.  Poznaje tam Krawca – dziwną postać, który podstępem uwalnia zło. Łukasz staje do wielkiej bitwy, w której musi uratować ciotkę, pensjonat a być może cały świat…
 

Za niebieskimi drzwiami – to książka, która mówi także o problemach nastolatków, o samotności, marzeniach, o relacjach w rodzinie i z rówieśnikami. Ta książka jest super. Jest magia, przygoda i zaskakujący finał.  – powiedziała klubowiczka Kasia. Klubowiczki, na zakończenie spotkania, stwierdziły, że każdy z nas może otworzyć niebieskie drzwi, tylko trzeba zapukać w odpowiedni sposób.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki oraz WiMBP w Rzeszowie.