Kluby: W świecie muzyki – spotkanie z Izabellą Klebańską

piątek, 01 lutego 2019
Kluby: W świecie muzyki – spotkanie z Izabellą Klebańską

1 lutego 2019 roku w Klubie Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle gościła Izabella Klebańska – autorka książek dla dzieci, która w prosty i wesoły sposób promuje muzykę wśród najmłodszych.

Pani Izabella w barwny sposób opowiadała dzieciom o swoich książkach i o muzyce, wprowadzając je w świat dźwięków, rytmów i rymów. Dzieci dowiedziały się m. in.: że muzyczna klamra łącząca ze sobą pięciolinie to akolada, w którym miejscu instrumentu mieszka ślimak i gdzie znajduje się żabka. Stworzyły zapis nutowy, który zaśpiewały i do którego wykonały animację ruchową. Przekonały się, że poprzez muzykę możemy żartować, cieszyć się lub płakać, ponieważ każdy kto ją tworzy wyraża swoje przeżycia, uczucia i emocje. Na zakończenie klubowicze  nauczyli się tańczyć Branlé - popularny we Francji w XVI w., a później na dworach całej Europy.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość zakupienia książek  autorki, a także zdobycia autografów ozdobionych fantazyjnymi rysunkami nutek.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.