Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Warsztaty szyte na miarę

czwartek, 13 czerwca 2019
Kluby: Warsztaty szyte na miarę

13 czerwca 2019 r. w Klubie Czytających Rodzin poznaliśmy tajniki szycia i stworzyliśmy kolorowe bawełniane breloczki.

Podczas kolejnego spotkania Klubu Czytających Rodzin wspólnie przeczytaliśmy wiersz Jana Brzechwy o szyciu Tańcowała igła z nitką oraz przepiękne opowiadanie Renaty Piątkowskiej pt.: Guzik.
W trakcie zajęć uczestnicy zaprojektowali i uszyli breloczki – chatki. Dowiedzieli się w jaki sposób najszybciej i najprościej nawlec nitkę na igłę oraz jak szybciutko zawiązać supełek. Przećwiczyliśmy szycie ściegiem ręcznym na „okrętkę” oraz  poznaliśmy sposób, w jaki wszywać guzik, aby trzymał się mocno i długo na miejscu. Mali członkowie Klubu Czytających Rodzin  świetnie się spisali przepięknie dobierając kolory tkanin i wielobarwnych guzików. Gotowe breloki prezentują się wspaniale! Gratulujemy uczestnikom talentu, wytrwałości i kreatywności.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.