Kluby: Wielkie pieniądze, zawiść, morderstwo?

środa, 22 stycznia 2014
Kluby: Wielkie pieniądze, zawiść, morderstwo?

22 stycznia 2014 r. Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej po raz kolejny zaprosiła członków Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem tematem dyskusji była nowela kryminalna Camilli Lackberg  „Zamieć śnieżna i woń migdałów”.

Na tydzień przed świętami Martin Molin z komisariatu ulega namowom swojej przyjaciółki, aby wziąć udział w rodzinnym przyjęciu. Zgodniez wolą seniora rodu Rubena, członkowie rodziny Liljecronas zbierają się na niewielkiej wyspie Valö, położonej w sąsiedztwie Fjällbacki.Z powodu zamieci śnieżnej połączenie z lądem zostaje zerwane i gdy Ruben nagle osuwa się na ziemię podczas świątecznej kolacji, Martin musi interweniować. Wkrótce nie ma już wątpliwości, że Ruben został zamordowany. Skoro wyspa była skutecznie odcięta od reszty świata, mordercą musi być ktoś spośród zebranych tam krewnych… Ale jaki mógłby być motyw tej zbrodni? I kto potrafił zamordować z zimną krwią?

To najmniej udany kryminał Camilli Lackberg, od razu się domyśliłam intrygi seniora - powiedziała pani Grażyna.
Z treści książki wynika prawdziwość przysłowia: Pieniądze szczęścia nie dają -  stwierdziła pani Halina
Pani Helena zwróciła uwagę na inny wątek: Matka z miłości do dziecka zrobi wszystko.  Zwłaszcza dla dziecka chorego - dodała pani Halina.Ale kochać trzeba umiejętnie i dziecko chore należy leczyć a nie ukrywać - zgodnie stwierdziły wszystkie panie.
Kończąc dyskusję o książce Klubowiczki stwierdziły, że ich uwagę bardziej przykuwały rodzinne sekrety i tajemnice, które wcześniej lub później wyjdą na jaw, a wątek kryminalny stanowił tło powieści.

Dyskusyjny Klub Książki Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjne Kluby Książki Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej  w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach.” Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki oraz Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie

Wszystkich zainteresowanych klubem prosimy o kontakt z Filią nr 2 MBP w Jaśle pod nr tel. 13 446 9001 lub e-mail : filia2@mbp.jaslo.pl