Kluby: Wiesław Myśliwski „W środku jesteśmy baśnią. Mowy i rozmowy”

czwartek, 16 maja 2024
Kluby: Wiesław Myśliwski „W środku jesteśmy baśnią. Mowy i rozmowy”

DKK „Liberatorium” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza na rozmowę o książce Wiesława Myśliwskiego „W środku jesteśmy baśnią. Mowy i rozmowy”.

Pisarstwo Myśliwskiego osadzone jest w nurcie literatury chłopskiej.

Tematyka wiejska służy Myśliwskiemu za solidny fundament, zdolny udźwignąć i artystycznie  uwiarygodnić pytania egzystencjalne i filozoficzne – czytamy w recenzji.

„W środku jesteśmy baśnią” to wydany przez krakowski „Znak”, z okazji 90. urodzin pisarza, zbiór esejów i wywiadów. Po jego twórczość często sięgają filmowcy. Do tej pory zekranizowano m.in.: „Klucznika” Wojciecha Marczewskiego, „Popielec” i „Kamień na kamieniu” Ryszarda Bera.

Wiesław Myśliwski – pisarz, laureat Nagrody Literackiej „Nike”, autor dramatów, esejów, powieści, m.in. takich jak: „Widnokrąg”, „Traktat o łuskaniu fasoli”, „Ucho igielne”.

16 maja 2024 /czwartek/, godz. 16.00, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, ul. Kołłątaja 1.

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.