Kluby: Zakupy w Sklepiku Okamgnienie

wtorek, 16 września 2014
Kluby: Zakupy w Sklepiku Okamgnienie

Chciałbyś mieć pelerynę niewidkę? A może kij podróżny, który przeniesie cię w wybrane miejsce na świecie? Odwiedź Sklepik Okamgnienie! 16 września 2014 r. uczestnicy spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki „Zaczytani” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle dyskutowali o książce Pierdomenico Baccalario „Walizka pełna gwiazd”.

Miłośników książki zafascynował sklepik Okamgnienie. Otworzył go przodek Aiby Lily w 868 r. w Chinach, aby kupować, sprzedawać i reperować magiczne przedmioty. Wybrał na swoich spadkobierców siedem rodzin, które po kolei zarządzały sklepem. Nie każdy może odnaleźć sklepik i wejść do niego. Obowiązują pewne zasady: bez magicznego przedmiotu nie można przekroczyć progu ani zobaczyć, co jest w środku. Płaci się tylko złotem.

Młodzież podzieliła się na dwa zespoły. Każdy z nich stworzył własną witrynę Sklepiku Okamgnienie z wybranymi zaczarowanymi precjozami. Niektórzy klubowicze zabezpieczyli się specjalnymi runami ochronnymi przed negatywnym wpływem najbardziej demonicznych akcesoriów. To była świetna zabawa – podsumowała spotkanie Klaudia.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.