Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Zapach goździków

czwartek, 19 grudnia 2019
Kluby: Zapach goździków

Dyskusyjny Klub Książki „Kopernikus”  Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza na dyskusję o książce Agnieszki Lis „Zapach goździków”. Spotkanie odbędzie się 19 grudnia 2019 r. (czwartek) o godzinie 16.30, ul. Kopernika 8.

Grudzień - magiczny czas, kiedy ludzie zaczynają przygotowania do świąt. Zapach choinki, pierników; czas spotkań z najbliższymi. Czy zawsze jest tak sielankowo? Rodziny Arkadiusza i Klemensa przyjaźnią się od wielu lat, razem spędzają święta, rodzinne uroczystości. Bohaterów łączy przyjaźń dość specyficzna. Spotykają się, piją razem wino, ale nie rozmawiają o swoich problemach. Taka przyjaźń bez przyjaźni. Tegoroczny świąteczny nastrój przysłaniają kłopoty finansowe Klemensa. Okazuje się, że odziedziczona we Francji winnica pociąga za sobą niemałe straty. Wizja bankructwa jest bardzo realna.                                                                                                          Jak zareaguje przyjaciel? Czy wyciągnie pomocną dłoń? Czy jak zwykle uzna, że „święta i pieniądze nie są powodem na tyle ważnym by rodzina straciła szyk”. Czy to jeszcze jest przyjaźń? O tym między innymi porozmawiamy podczas spotkania.

Dyskusyjny Klub Książki „Kopernikus” Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach.” Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki oraz WiMBP w Rzeszowie.

Wszystkich zainteresowanych Klubem prosimy o kontakt z Filią nr 2 MBP w Jaśle - nr tel. 13 446 90 01 lub e-mail: filia2@mbp.jaslo.pl