Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Zawsze w moim sercu – Dzień Matki u „Michalin”

poniedziałek, 16 maja 2022
Kluby: Zawsze w moim sercu – Dzień Matki u „Michalin”

 

Spotkanie Klubu „Michalina” 16 maja 2022 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle przyniosło wiele wzruszeń, bowiem Klubowiczki wspominały swoje mamy.

Dla Marii Słowik matka to niekończąca się dobroć i miłość, która zawsze trwa i o którą nie trzeba zabiegać. Rozalia Kolanko pamięta jej siłę, radość i optymizm. Krystyna Pilch nosi w sercu życiowe wskazówki przekazane jej przez matkę, które były szczególnie ważne, kiedy zamieszkała daleko od rodzinnego domu. Wiersze Marii Chochołek i Alicji Antonik są podziękowaniem za cenny bagaż wiedzy jaki otrzymały, za opiekę, troskę i wielkie matczyne serce. Józefa Trznadel wie, że w chwilach smutku, bólu czy cierpienia, pocieszenia możemy szukać u matki.

Marianna Romanek po swojej mamie odziedziczyła talent do rękodzieła. Helena Jarecka także jest rękodzielniczką, i chociaż rzadko pisze wiersze, temat macierzyństwa wzbudził w niej na tyle silne emocje, że napisała wiersz „Dzień Matki”, w którym wyraziła tęsknotę za swoją matką, która była dla niej wzorem.

Teresa Macek straciła matkę w wieku dziewiętnastu lat, od tamtej pory całe swe życie, troski i radości zanosi do Matki Bożej Tarnowieckiej, której obraz namalowany przez siebie przyniosła na spotkanie.  Z wiersza Marii Tomasik „Pamięci Mamy” wybrzmiewają nostalgia i tęsknota. Natomiast Maria Gubała pisze:

Gdybym dziś mogła

Mamo Kochana

Twej obecności spragniona

Podbiec

I usiąść na Twych kolanach

Wtulić się w Twoje ramiona

(…)

Z wierszy i wspomnień „Michalin” wypływają ciepłe słowa miłości, zaufania i wdzięczności do swoich matek, których obraz i pamięć przechowują w swoich sercach.