Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Zawsze warto marzyć

sobota, 20 maja 2023
Kluby: Zawsze warto marzyć

Na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki „CzytaMY” w Filii nr 3 w dniu 20 maja 2023 roku rozmawialiśmy o książce Jessie Burton „Marzycielki”.

Akcja książki rozgrywa się w nadmorskim królestwie Kali, którego królowa ginie w wypadku, pozostawiając w żałobie męża i 12 córek. Każda z sióstr jest uzdolniona w innej dziedzinie –najstarsza Frida jest najbardziej zaradna i opiekuńcza w stosunku do młodszych sióstr. Teraz dla księżniczek nadchodzi ciężki czas, ich ojciec ogarnięty żalem, pogrążając się w smutku, decyduje się na okrutny krok. Król obejmuje swoje córki ścisłą, wręcz chorobliwą ochroną – zamyka je w pokoju, bojąc się, że im też coś złego się przydarzy. Dla dziewczyn, które żyją swoimi pasjami i zainteresowaniami, taka izolacja jest tragedią. Sekret, który odkryją za obrazem matki, pozwala przetrwać ten trudny czas. Dziewczyny zaczynają marzyć i spełniać swoje marzenia. Potajemnie dostają się do świata magii, w którym bawią się i tańczą  całą noc. To trwa, ale pewnego dnia król zaczyna podejrzewać, że córki mają jakiś sekret. Stara się go odkryć.
Historia dwunastu księżniczek to baśniowa, pouczająca i wzruszająca opowieść, także o wielkiej siostrzanej miłości, o spełnianiu marzeń – zawsze warto mieć marzenia i dążyć do ich realizacji.
Tytuł „Marzycielki” skłonił nas do rozmowy na temat marzeń, o czym marzymy, co chciałybyśmy zrealizować, o planach na przyszłość i o tym, czy przede wszystkim warto mieć marzenia?
Wspólnie stworzyliśmy i zajrzeliśmy przez kolorowe okulary do naszych marzeń.
Jeżeli chcesz porozmawiać o książkach i jednocześnie dobrze się bawić, zapraszamy na kolejne spotkanie naszego Klubu.

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.