Kluby: Życie nie jest bajką

poniedziałek, 24 października 2016
Kluby: Życie nie jest bajką

24 października 2016 r. w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się kolejne spotkanie w ramach Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki „Fan Book Soboniów”.

Tym razem rozmawialiśmy o książce Barbary Ciwoniuk „Igor”. Tytułowym bohaterem jest wrażliwy i inteligentny uczeń I klasy gimnazjum. Chłopiec musi zmierzyć się z nie tylko ze swoją dysleksją , ale także z przemocą ze strony bandy Różyczki. Życie gimnazjalisty bywa trudne, ale gdy ma się przy sobie oddanych przyjaciół, to ze wszystkimi kłopotami można sobie poradzić. Jest to lektura pełna ciepła i humoru, osadzona we współczesnych realiach.
Przy okazji omawiania książki przybliżyliśmy pojęcie dysleksji i poznaliśmy słynnych dyslektyków: malarzy, ludzi filmu, polityki, pisarzy.
Książkę przeczytałam szybko i z dużą przyjemnością – powiedziała klubowiczka Patrycja.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Ksiązki oraz WiMBP w Rzeszowie.