Facebook ikonka prawy margines

Komputerowa obsługa czytelników na Filii nr 2

poniedziałek, 06 sierpnia 2007
Komputerowa obsługa czytelników na Filii nr 2

Komputerowa obsługa czytelników na Filii nr 2 MBP

 

6 sierpnia br. uruchomiona została komputerowa obsługa czytelników w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, która mieści się przy ulicy Kopernika 8. Jest to kolejny krok w zakresie komputeryzacji jasielskiej biblioteki, jak również następny punkt realizacji projektu "Budowa Społeczeństwa Informacyjnego w Gminie Miasto Jasło", który wdrażany jest i realizowany dzięki środkom unijnym ZPORR.

Stało się to możliwe dopiero po wprowadzeniu do bazy komputerowej ok. 23,5 tys. woluminów – mówi kierownik filii Elżbieta Gajecka. Użytkownik korzystając z jednej karty bibliotecznej, będzie mógł wypożyczać książki w budynku głównym przy ul. Kołłątaja 1, jak również w naszej filii.

Za całość prac związanych z tworzeniem bazy danych o zbiorach filii MBP odpowiada Dział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów.

Katalog komputerowy filii połączony jest z katalogiem głównym dzięki systemowi SOWA2/MARC21. Jest on również dostępny w sieci internetowej pod adresem www.mbp.jaslo.pl, gdzie można sprawdzić dostępność interesujących nas pozycji książkowych, z możliwością zamówienia i rezerwacji, a także widoczną lokalizacją. Dostęp do elektronicznego katalogu mają wszyscy użytkownicy sieci Internet, natomiast opcje zamawiania i rezerwowania książek w bibliotece głównej lub filii dostępne są tylko dla czytelników, którzy są zapisani do MBP. Zalogowani użytkownicy mogą również drogą elektroniczną sprawdzić stan swojego konta - czyli stan rezerwacji i zamówień interesujących nas tytułów, a także terminy zwrotu aktualnie wypożyczonych książek.

Obecnie trwają prace nad udostępnieniem elektronicznego katalogu Filii nr 3 przy ulicy Szopena, których zakończenie i uruchomienie planowane jest w drugiej połowie września – mówi Halina Łopatkiewicz – kierownik Działu Udostępniania MBP.

 

Tomasz Rutana

MBP w Jaśle