Komputerowa obsługa czytelników w Filii nr 3

wtorek, 30 października 2007
Komputerowa obsługa czytelników w Filii nr 3

Komputerowa obsługa czytelników na Filii nr 3 MBP w Jaśle

30 października br. uruchomiona została komputerowa obsługa czytelników w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, która mieści się przy ulicy Szopena 22. Jest to kolejny punkt realizacji projektu "Budowa Społeczeństwa Informacyjnego w Gminie Miasto Jasło", który wdrażany jest i realizowany dzięki środkom unijnym ZPORR, jak również następny krok w zakresie komputeryzacji jasielskiej biblioteki.

Stało się to możliwe dopiero po wprowadzeniu do bazy komputerowej ok. 12,5 tys. woluminów – mówi kierownik filii Renata Grzegorczyk. Użytkownik będzie mógł wypożyczać książki w budynku głównym przy ul. Kołłątaja 1, jak również w pozostałych filiach korzystając z jednej karty bibliotecznej.

Za całość prac związanych z tworzeniem bazy danych o zbiorach filii MBP odpowiada Dział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów.

Obecnie trwają prace nad udostępnieniem elektronicznego katalogu Filii nr 1 przy ulicy Sobniowskiej 34, których zakończenie i uruchomienie planowane jest w drugiej połowie grudnia – mówi Małgorzata Piekarska – dyrektor MBP.

Katalog komputerowy filii połączony jest z katalogiem głównym dzięki systemowi SOWA2/MARC21. Jest on również dostępny w sieci internetowej pod adresem www.mbp.jaslo.pl, gdzie można sprawdzić dostępność interesujących nas pozycji książkowych, z możliwością zamówienia i rezerwacji, a także widoczną lokalizacją. Dostęp do elektronicznego katalogu mają wszyscy użytkownicy sieci Internet, natomiast opcje zamawiania i rezerwowania książek w bibliotece głównej lub filii dostępne są tylko dla czytelników, którzy są zapisani do MBP. Zalogowani użytkownicy mogą również drogą elektroniczną sprawdzić stan swojego konta - czyli stan rezerwacji i zamówień interesujących nas tytułów, a także terminy zwrotu aktualnie wypożyczonych książek.