Kluby: Kot Judoka i Przygody Kapitana – ożywione książki w Klubie Sieciaka

czwartek, 23 maja 2013
Kluby: Kot Judoka i Przygody Kapitana – ożywione książki w Klubie Sieciaka

Internet ożywia książki – ale jak? Książka elektroniczna do czytania on-line, audiobook do słuchania, remiksy literackie zawierające fragmenty różnych tekstów –  takie związki literatury i Internetu, badali mali klubowicze na spotkaniu w czwartek 23 maja.

Dzieci poznały biblioteki cyfrowe dla najmłodszych - Katalog Książek Ożywionych w serwisie iczytam.pl oraz zbiory bajek i baśni z biblioteki internetowej Wolne Lektury. Oglądaliśmy multimedialne wersje znanych bajek, m.in.: Przygody Piotrusia Pana, Brzydkie Kaczątko czy Kot, który chadzał własnymi drogami, w których opisom towarzyszą dźwięk i ilustracje a przygody bohaterów czyta lektor.
Najwięcej frajdy przyniosło tworzenie własnych remiksów literackich. Mali klubowicze mieli okazję wcielić się w rolę autorów – z tekstów dostępnych w bibliotece cyfrowej Wolne Lektury powstała zabawna historia Kot Judoka czy opowieść-horror Przygody Kapitana.