Facebook
A A A

Książki: Kim jest Harry Clifton?

,

Jakie są szanse, że syn angielskiego dokera zostanie bogatym arystokratą, a jego sława przekroczy granice kontynentu? Dowiesz się sięgając po książki Jeffrey’a Archera z serii Kroniki Cliftonów.

Głównym bohaterem kronik jest Harry Clifton, niezwykle zdolny młody człowiek pochodzący z ubogich dzielnic Bristolu, któremu w kolejnych tomach towarzyszymy przez całe dorosłe życie. Autor na podstawie dziejów dwóch rodzin interesująco przedstawia Anglię w latach międzywojennych, Stany Zjednoczone w latach 40-tych, doprowadzając nas do lat 60-tych XX wieku. Narratorami są różni bohaterowie co pozwala spojrzeć na opisywane zdarzenia z różnych perspektyw. Jest to opowieść o dążeniu do celu, zakazanej miłości, tajemniczym zniknięciu, walce klas i rodzinnych sekretach. Wartka akcja, pełna intryg i ciekawych typów charakterologicznych sprawia, że saga zainteresuje szerokie grono odbiorców.

Jeffrey Archer to jeden z najbardziej popularnych autorów angielskich. Jego powieści charakteryzują się znakomitym połączeniem wątków obyczajowych i sensacyjnych. Słynie z daru opowiadania, dzięki czemu jego utwory czyta się jednych tchem.

Kroniki Cliftonów
Czas pokaże
Za grzechy ojca
Sekret najpilniej strzeżony
Ostrożnie z marzeniami


Serię można wypożyczyć w Wypożyczalni dla Dorosłych (Gimnazjum nr 1, ul. Czackiego 2), Filii nr 2 (ul. Kopernika 8) i Filii nr 3 (ul. Szopena 22).

Polecamy także inne książki autora:

Tajemnica autoportretu, Ściezki chwały, Sprawa honoru, Fałszywe wrażenie, Więzień urodzenia