Facebook
A A A

Książki: Księżniczka po przejściach. Nie tylko o Gwiezdnych Wojnach

piątek, 18 grudnia 2015

W dniu polskiej premiery „Przebudzenia mocy”, najnowszego epizodu kultowej sagi „Gwiezdne wojny”, na czytelników MBP w Jaśle czeka niezwykła książka – filmowa księżniczka Leia, Carrie Fisher zaprasza do swojego świata w autobiografii „Księżniczka po przejściach.

Chcę powiedzieć, że całą moją smętną egzystencję można zamknąć w jednej frazie. Brzmi ona następująco: „Jeśli moje życie nie byłoby zabawne, było bardziej prawdziwe – a tego po prostu nie mogłabym znieść”.
W bezpośredniej i zabawnej formie i czytamy więc o trudnych i gorzkich sprawach. O tym, jak to jest urodzić się jako dziecko ikon popkultury i jak to jest samej być ikoną, o relacjach i o samotności, o sławie i o tym, do czego sława może prowadzić (Niemal czterdzieści lat temu George Lucas zrujnował mi życie – pisze Carrie Fisher – Oczywiście w najsympatyczniejszy możliwy sposób), o uzależnieniach, chorobie, wreszcie o terapii elektrowstrząsowej.
Mimo, że „Księżniczka...” to książka na pierwszy rzut oka lekka, to jednak zarazem niezwykle mocna. Godna polecenia nie tylko fanom Gwiezdnych Wojen.

Carrie Fisher, Księżniczka po przejściach. Nie tylko o Gwiezdnych wojnach, Warszawa, Dream Books, cop. 2015.

Książka dostępna w Wypożyczalni dla Dorosłych, Filii nr 1, 2 i 3.