Facebook
A A A

Książki: Zapraszamy do "Cukierni pod Amorem" Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk

,

Z okien cukierni „Pod Amorem” widać Gutowski rynek. Podczas wykopalisk prowadzonych pewnego lata na rynku w Gutowie archeolodzy dokonują niezwykłego odkrycia. Wzbudza ono zainteresowanie Igi - córki właściciela cukierni „Pod Amorem”. Czy Iga rozwikła dawną rodzinną tajemnicę i zrealizuje swoje plany? Czy przepowiednia sprzed wieków się spełni?  Szukając odpowiedzi prześledzimy historię rozkwitu i upadku jednego ze znanych mazowieckich rodów.

Cukiernia pod Amorem to trzytomowa saga:

Zajezierscy – pierwsza część sagi o Gutowie, w której poznajemy losy kilku pokoleń kobiet. Wszystko odbywa się w malowniczej scenerii dziewiętnastowiecznych dworków oraz współczesnej prowincji, w której realia życia codziennego przeplatają się z przełomowymi wydarzeniami historycznymi.

Cieślakowie – druga część sagi. Wraz z jedną z bohaterek, która wyjeżdża za ocean, poznajemy życie polonii amerykańskiej na przełomie XIX i XX wieku. W kraju zaś obserwujemy przedwojenne środowisko artystyczne Warszawy oraz półświatek warszawskiego Powiśla.

Hryciowie – trzeci tom sagi. Wraz z bohaterami możemy podróżować po Europie w czasie wojennej zawieruchy oraz poznać trudy codziennego życia w PRL-u.

Inne książki Małgorzaty Gutowskiej - Adamczyk:
Podróż do miasta świateł: Róża z Wolskich
Podróż do miasta świateł: Rose de Vallenord
Niebieskie nitki
Wystarczy, że jesteś
Mariola, moje krople …
Serenada, czyli moje życie niecodzienne

Małgorzata Gutowska - Adamczyk pisze również książki dla dzieci i młodzieży:
110 ulic
13. Poprzeczna
220 linii
Opowieści pana Rożka

Książki Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk można wypożyczyć  w Filii nr 2 (ul. Kopernika 8), w Wypożyczalni dla Dorosłych i Oddziale dla Dzieci (Gimnazjum nr 1, ul. Czackiego 2), Filii nr 1 (ul. Sobniowska 34), i Filii nr 3 (ul. Szopena 22).