Facebook
A A A

Książki: Zawrocie Hanny Kowalewskiej

,

Główna bohaterka - Matylda to młoda mieszkanka miasta, która otrzymuje w spadku po babce Aleksandrze malowniczo położony dom na wsi. Jest to o tyle niespodziewane, że kobiety spotkały się tylko raz w dzieciństwie Matyldy. W pobliżu dworku mieszka ciotka Irena oraz jej dzieci - Paweł i Emilia, wszyscy blisko związani z babką, a pominięci w jej testamencie.

Bohaterka poprzez poznawanie miejsca życia jej przodków próbuje zrozumieć wybór babki. Znalezienie pamiętnika pisanego przez dziadków dostarcza jej jednak nowych tajemnic do rozwikłania. Trudności, które napotyka na swojej drodze sprawiają, że coraz bardziej czuje się związana z urokliwym Zawrociem.

Następne części cyklu odsłaniają kolejne tajemnice z życia Matyldy i jej najbliższych. Teraźniejszość przeplata się ze wspomnieniami, a nikt nie jest do końca takim, jakim początkowo się wydawał. 

Autorka jest doceniana za wysoki poziom wszystkich książek cyklu. Stosując poetycki język wplata elementy kryminału, romansu i rodzinnych opowieści, co sprawia, że czytelnik czuje się emocjonalnie związany z Zawrociem oraz jego mieszkańcami.

Książki z cyklu o Zawrociu dostępne w Wypożyczalni dla Dorosłych:

Tego lata w Zawrociu
Góra śpiących węży
Maska Arlekina
Inna wersja życia
Przelot bocianów