Facebook
A A A

Książki: Zrób sobie i swoim bliskim prezent! Czytaj!

,

Wielu z nas bardzo chciałoby spędzić chwilę z dobrą książką w czasie przedświątecznej gonitwy, a najmłodsi na pewno chętnie posłuchaliby głośnego czytania o przygodach sympatycznego urwisa Mikołajka J. J. Sempé i R. Goscinnego. Aby podpowiedzieć naszym czytelnikom co mogłoby znaleźć się w prezentach od Świętego Mikołaja oraz umilić radosny czas świątecznych oczekiwań proponujemy kilka idealnych na tę porę roku książek.

Najmłodszym proponujemy: Najpiękniejsze opowieści z serii Cała Polska czyta dzieciom, śmieszne perypetie sympatycznego niedźwiadka Pan Brum obchodzi Boże Narodzenie D. Nappa oraz Święta Pana Misia K. Wilsona i J. Chapmana. Tych, którzy z utęsknieniem wyczekują św. Mikołaja zachęcamy do sięgnięcia po książki: Pracowita Noc Mikołaja oraz ŚwiĄty Mikołaj A. Tyszki zaś nieco starszym polecamy: Jest taki dzień... legendy i bajki o Bożym Narodzeniu E. Favero.

Dorosłych zachęcamy do przeczytania zabawnych historii, bez wątpienia pozwalających zapomnieć o chłodnych wieczorach: Komedia świąteczna V. Alexander oraz Srebrne dzwonki L. Rice. Dla tych, którzy myślą jeszcze nad podarunkami i dzieleniu się radością z innymi, idealną inspiracją będą książki: Podarunek C. Ahern oraz Szczęście do wzięcia J. F. Bright. Natomiast miłośnicy kryminałów  i sensacji,  świąteczne klimaty znajdą w książkach Marry Higgins Clark i  Agathy Christie.

Magia świąt = magia czytania! Inspirujemy książkowo i zapraszamy do lektury!