Książki zawsze są na czasie – akcja czytelnicza w MBP w Jaśle

wtorek, 08 - sobota, 12 października 2024
Książki zawsze są na czasie – akcja czytelnicza w MBP w Jaśle

8 października 2024 roku w ramach projektu „Biblio(TEKA) rozmaitości” na tarasie budynku Biblioteki Głównej oraz na jej korytarzach odbyła się akcja czytelnicza „Weź! Przeczytaj! Podaj dalej!”

Akcja miała na celu promowanie idei dawania drugiego życia przeczytanym książkom, zachęcenia mieszkańców do spędzania czasu na lekturze oraz odwiedzin Biblioteki. Piękna słoneczna pogoda sprawiła, że akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem nie tylko naszych czytelników, którzy tego dnia specjalnie odwiedzili Bibliotekę, aby wziąć w niej udział, ale również zaciekawionych przechodniów, którzy przystawali na dłużej, żeby poszukać książek dla siebie. Tak pozytywny odzew sprawił, że postanowiliśmy przedłużyć akcję do końca tygodnia. W kolejnych dniach odwiedzający nas czytelnicy mogli znaleźć książki do zabrania w holu i na korytarzach Biblioteki Głównej. Nowy dom znalazło blisko tysiąc książek.