Liryczne Jasło – warsztaty z Robertem Królem

czwartek, 09 stycznia 2020
Liryczne Jasło – warsztaty z Robertem Królem

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza młodzież na warsztaty literackie z Robertem Królem – 9 stycznia 2020 r. o godz.  9.00.

Warsztaty przeznaczone są dla  uczniów uzdolnionych literacko z klas ósmych szkoły podstawowej oraz ze szkół ponadpodstawowych. Ich celem jest doskonalenie warsztatu twórczego przyszłych uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Liryczne Jasło. Zostały zorganizowane w ramach XXV edycji Konkursu.

Robert Król – jaślanin, poeta, absolwenta polonistyki UJ, laureat wielu konkursów literackich, stypendysta Burmistrza Miasta Jasła, Miasta Krakowa, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Debiutował w 2003 r. książką „Gatunki śniegu”, następnie kolejno ukazały się „Lida” (2004), „Habitat” (2005), „Pamięć podręczna” (2009), „Czternastki” (2010), „O wchodzeniu w ogień” (2014) i w 2018 r. „Polka”. Publikował m.in. w Arkadii, Ha!arcie, Kartkach, Kursywie, Lite Racjach, Ricie Baum oraz Toposie, a jego wiersze były tłumaczone na język angielski, niemiecki, chorwacki. Gość i organizator wielu spotkań autorskich, projektów, warsztatów. Twórczość Roberta Króla była wielokrotnie nagradzana m.in. w konkursach o laur Czerwonej Róży w Gdańsku, im. Rafała Wojaczka w Mikołowie, im. Stanisława Czycza w Krakowie, im. Haliny Poświatowskiej w Częstochowie, im. Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej w Katowicach.

Natomiast ostatnia książka poetycka przyniosła artyście w 2019 r. nominację do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej, jednej z najważniejszych i najbardziej prestiżowych nagród literackich w Polsce. W grudniu 2019 r. uhonorowany został nagrodą Burmistrza Miasta Jasła w dziedzinie kultury.

Warsztaty odbędą się 9 stycznia 2019 r. w godzinach 9.00-13.00 w Strefie Innowacji MBP w Jaśle, ul. Kołłątaja 1.