Facebook ikonka prawy margines

Majówka z Funduszami Europejskimi

sobota, 11 maja 2024
Majówka z Funduszami Europejskimi

W tym roku mija dwadzieścia lat członkostwa Polski do Unii Europejskiej. Obecność naszego kraju we wspólnocie widać niemal na każdym kroku. Przypominają nam o tym liczne inwestycje, których realizację sfinansowano ze środków budżetowych UE. Przypomnimy Wam o nich podczas zbliżającej się wielkimi krokami majówki z funduszami europejskimi. Muzeum Regionalne w Jaśle, Generator Nauki GEN, Jasielski Dom Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na weekend pełen niezapomnianych wrażeń i świetnej zabawy.

W sobotę 11 maja 2024 przeniesiemy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, Jasielskiego Domu Kultury i Parku Miejskiego.

To właśnie w cieniu drzew będziecie mogli zobaczyć międzypokoleniowy spektakl plenerowy pt. „Sokrates w piaskownicy”. Radosne i rozśpiewane widowisko Teatru Małe Mi będzie doskonałą okazją do dialogu na każdy temat, m.in. do rodzinnego filozofowania i zadawania pytań budzących ciekawość świata oraz własnej osoby. Najmłodsi wspólnie z opiekunami i aktorami będą rozmyślać o prostych prawdach i wartościach, które wypełniają ludzką codzienność. Główni bohaterowie teatralni, lalki Sophia i Philo zainspirują odbiorców spektaklu do twórczej rozmowy, w której nie zabraknie dyskusji o: miłości, złości, odwadze i strachu, zabawie, nudzie, dzieciach i dorosłych oraz poszukiwania ich wspólnych mianowników.

Najmłodszych uczestników Majówki z Funduszami Europejskimi zaprosimy również do udziału w radosnych zabawach literacko-artystycznych i plenerowych animacjach. Dzieci wysłuchają głośnego czytania oraz obejrzą najciekawsze pozycje książkowe o różnych zakątkach Polski i Europy, dowiedzą się jakie zabawy są znane i lubiane przez dzieci w miastach europejskich oraz spróbują je odtworzyć. Dorośli prócz wspólnych zabaw z dziećmi znajdą także okazję do lektury książek podróżniczych na świeżym powietrzu oraz twórczych działań DIY.

Udział w Majówce z Funduszami Europejskimi jest bezpłatny!

Wydarzenie pn. „20 lat FE w Jaśle – Majówka z funduszami europejskimi” realizowane jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.