Marzec pod znakiem Kobiet w jasielskiej bibliotece

poniedziałek, 19 marca 2018
Marzec pod znakiem Kobiet w jasielskiej bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych czytelniczek, we współpracy ze Stowarzyszeniem Niepełnosprawnych i Przyjaciół „Mamy Nadzieję” zorganizowała cykl imprez pod hasłem „Marzec pod znakiem Kobiet”.

6 marca odbyło się spotkanie z Dorotą Wróbel, fryzjerką i stylistką fryzur. Panie, ale także i panowie biorący w nim udział  mieli  okazję być świadkami niezwykle udanych metamorfoz. Farbowanie i strzyżenie, które odbywało się na oczach uczestniczek spotkania było także okazją do pytań na temat pielęgnacji włosów, doboru fryzury czy stylizacji włosów. Kilka pań mogło skorzystać z możliwości badania trychologicznego i uzyskać informację na temat stanu zdrowia skóry głowy. Niespodzianką była stylizacja brody jednego z panów uczestniczących w spotkaniu.

Wiele pań nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez makijażu, dlatego też dużą atrakcją dla nich było drugie spotkanie, tym razem z makijażystką – Żanetą Augustyn, która wykonując na modelce pokazowy makijaż, cierpliwie wyjaśniała kolejne etapy jego tworzenia, odpowiadając równocześnie na liczne pytania zadawane przez uczestniczki spotkania. Panie dowiedziały się m.in. jak ważna jest pielęgnacja skóry oraz jak odpowiednio dobrać kosmetyki do jej rodzaju.

Uczestniczki obu spotkań przekonały się, że zdrowe włosy i dobrana fryzura, jak również odpowiednio wykonany i dopasowany makijaż mogą znacząco wpłynąć na samopoczucie, a także na to w jaki sposób odbiera nas otoczenie. Zorganizowane spotkania upłynęły w miłej i przyjaznej atmosferze, a jego uczestniczki choć na chwilkę mogły „oderwać” się od codzienności i miło spędzić wolny czas.

W ramach cyklu „Marzec po znakiem Kobiet” czytelniczki w Wypożyczalni dla Dorosłych oraz Czytelni mogły również skorzystać z fachowej literatury z zakresu fryzjerstwa, pielęgnacji włosów i skóry oraz wizażu. Dodatkowo włączono do oferty czasopism MBP w Jaśle nowy magazyn modowy dla kobiet oraz bogaty w wartościowe treści magazyn dla dorastających dziewczynek.

Ostatnim spotkaniem z cyklu „Marzec po znakiem Kobiet”, będzie spotkanie: Paris, Paris, 21 marca br. o godz. 17.00 w Centrum Informacji Lokalnej MBP w Jaśle, (ul. Kołłątaja 1). Więcej informacji na stronie: www.mbp.jaslo.pl.