Facebook ikonka prawy margines

Miasto Młodych – zapraszamy aktywną młodzież na warsztaty!

19 lutego - 12 kwietnia 2024
Miasto Młodych – zapraszamy aktywną młodzież na warsztaty!

Jaki masz wpływ na twoje miasto? Jak Twoje pomysły zamienić w działanie? Jak możesz wzmocnić siebie, żeby łatwiej działać z innymi? Jeśli masz 13-19 lat, jesteś z Jasła i chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, przyjdź na bezpłatne warsztaty „Miasto Młodych”. Po raz kolejny zapraszamy Was do wzięcia sprawy w swoje ręce!

W pierwszej części warsztatów porozmawiamy o tym jak zacząć “coś” od zera, mając tylko marzenia/idee/pomysły i chęci. Jak szukać sojuszników, a działania tworzyć tak, by odpowiadały potrzebom. W tej części poszukamy także inspiracji w innych miastach i miejscach. W drugiej części warsztatów przyjrzymy się własnym kompetencjom miękkim, takim jak komunikatywność, asertywność, organizacja czasu i pracy, dostosowywanie się do zmian, współpraca w grupie, inteligencja emocjonalna, i dowiemy się, jak je doskonalić. Poznamy strategie wspierające rozwój odporności psychicznej, a także umiejętność radzenia sobie z trudnościami i troski o siebie samego. W sytuacji zgłoszenia zapotrzebowania na indywidualne konsultacje psychologiczne, będzie możliwość skorzystania z takiej formy wsparcia.

Warsztaty odbędą się w trzech terminach: 1 marca, 22 marca i 4 kwietnia br. w godzinach 9:30 – 13:30 w Mediatece Generatora Nauki GEN w Jaśle. Każdy warsztat będzie miał taki sam program, dzięki czemu z oferty skorzysta więcej osób, a zainteresowani będą mogli wybrać dogodny dla siebie termin.  12 kwietnia w godz. 9:30 – 13:00 odbędzie się spotkanie podsumowujące dla wszystkich grup warsztatowych. Aby wziąć udział w warsztatach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny pod linkiem:

https://forms.gle/MttVP4x4BtQDDy7N8

O szczegóły dopytać można pisząc mejla na adres animacja@mbp.jaslo.pl lub dzwoniąc do biblioteki pod nr telefonu 13 446 26 02.

Po co to robimy? Bo wierzymy, że młodzi mają realny wpływ wtedy, gdy mogą tworzyć oddolne inicjatywy, samodzielnie realizować pasje i samostanowić o swoich aktywnościach i przyszłym życiu osobistym/naukowym/zawodowym. Zapraszamy!

Organizatorem warsztatów jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle we współpracy z Generatorem Nauki GEN.

Przedsięwzięcie „Jasło Miasto Wiedzy”, zadanie „Miasto Młodzieży” jest realizowane w ramach projektu „Jasło – moje miasto, mój dom” finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz budżetu państwa.