Miejska BIBLIOTEKA Publiczna w Jaśle – MIEJSCE NA CZASIE! XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

środa, 08 - środa, 15 maja 2024

Co roku w maju pamiętamy o bibliotekach i bibliotekarzach, którzy starają się by biblioteki niezmiennie, zgodnie z tegorocznym hasłem Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek były miejscem na czasie dla każdego!

Zainspirowani tą myślą zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle 8-15 maja 2024 abyście mogli zobaczyć jak zmieniamy się dla Was!

Wstąpcie! – Poczytajcie! – Porozmawiajcie! Bądźcie na czasie!

Jeśli do tej pory nie byliście – to właśnie teraz jest dobry moment by odwiedzić nas w nowo otwartych lokalizacjach – Filii nr 1 (ul. Na Kotlinę 11/30) oraz Filii nr 3 (ul. Sikorskiego 15 – budynek Krytej Pływalni MOSiR). W każdej z nich czeka na Was najnowsza literatura oraz przyjazna przestrzeń do dialogu, zaś na najmłodszych kreatywne zajęcia literacko-edukacyjne. Przypominamy, że Filia nr 2 mieści się w siedzibie tymczasowej przy ul. Wincentego Pola 41.

Wyjdźcie do nas! My wychodzimy Wam naprzeciw!

W ramach Majówki z Funduszami Europejskimi czekamy na Was w Parku Miejskim 11 maja o 15.00, gdzie weźmiecie udział międzypokoleniowy spektaklu plenerowym pt. „Sokrates w piaskownicy”. To radosne i rozśpiewane widowisko Teatru Małe Mi będzie doskonałą okazją do dialogu na każdy temat, m.in. do rodzinnego filozofowania i zadawania pytań budzących ciekawość świata oraz własnej osoby. Najmłodsi wspólnie z opiekunami i aktorami będą rozmyślać o prostych prawdach i wartościach, które wypełniają ludzką codzienność. Główni bohaterowie teatralni, lalki Sophia i Philo zainspirują odbiorców spektaklu do twórczej rozmowy, w której nie zabraknie dyskusji o: miłości, złości, odwadze i strachu, zabawie, nudzie, dzieciach i dorosłych oraz poszukiwania ich wspólnych mianowników.

Najmłodszych uczestników Majówki z Funduszami Europejskimi zaprosimy również do udziału w radosnych zabawach literacko-artystycznych i plenerowych animacjach wokół budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle (ul. Kołłątaja 1) od godz. 16.00-19.00 . Dzieci wysłuchają głośnego czytania oraz obejrzą najciekawsze pozycje książkowe o różnych zakątkach Polski i Europy, dowiedzą się jakie zabawy są znane i lubiane przez dzieci w miastach europejskich oraz spróbują je odtworzyć. Dorośli prócz wspólnych zabaw z dziećmi znajdą także okazję do lektury książek podróżniczych na świeżym powietrzu oraz twórczych działań DIY.

Wydarzenie pn. „20 lat FE w Jaśle – Majówka z funduszami europejskimi” realizowane jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Dodatkowo 13 maja o godz. 11:30 w sali edukacyjnej MBP w Jaśle odbędzie się wykład dr Grzegorza Gila pn. „Instytucje unijne i zaangażowanie obywatelskie. Wybory do Parlamentu Europejskiego” w ramach „Projektu Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce realizowanego przez Fundację Civis Polonus”.

Pozwólcie nam jeszcze bardziej odpowiadać na Wasze potrzeby!

Powiedzcie nam na czym najbardziej zależy Wam w bibliotece – WASZEJ bibliotece – MIEJSCU NA CZASIE!
Zapraszamy do udziału w kreatywnej ankiecie w Wypożyczalni dla Dorosłych (ul. Kołłątaja 1) 8-15 maja.

Zapraszamy do MIEJSCA NA CZASIE, które WY tworzycie!