Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle oraz IBUK Libra zapraszają na Międzynarodowy Tydzień E-Książki

niedziela, 06 - sobota, 12 marca 2022

Zapraszamy do korzystania z oferty e-książek w naszej Bibliotece w ramach kolejnej edycji święta, które w tym roku obchodzimy od 6 do 12 marca.

Nasza Biblioteka udostępnia czytelnikom setki publikacji, do których dostęp można mieć 24/7 w tygodniu. E-publikacje to świetne rozwiązanie dla osób prowadzących intensywny tryb życia, które nie mogą w godzinach otwarcia biblioteki korzystać z jej zbiorów, chcą oszczędzać czas czy środowisko a nowe technologie traktują jako naturalną przestrzeń zdobywania wiedzy.

Tydzień czytania e-booków jest okazją do sięgnięcia po publikacje elektroniczne. Dla czytelników IBUK Libra udostępnia od 5 do 19 marca 2022 pakiet ponad 3500 dodatkowych publikacji z następujących kategorii: literatura kobieca, literatura popularnonaukowa, poradniki. Dostęp do trzech najczęściej czytanych w tym okresie publikacji z ww. kategorii zostanie przedłużony do końca marca br.

Nasza Biblioteka wykupiła dostęp do zasobu wyselekcjonowanych e-booków. Po założeniu konta możesz nie tylko czytać książki, ale także wstawiać zakładki, robić notatki, pracować w trybie projekty, korzystać z aktualnej wersji Słownika języka polskiego PWN oraz Encyklopedii PWN online. Aby poznać w pełni platformę oraz jej narzędzia, warto pobrać „Przewodnik użytkownika” dostępny na libra.ibuk.pl/pomoc

W celu korzystania z zasobów IBUK Libra, prosimy zgłaszać się po darmowy kod PIN do Biblioteki Głównej lub filii.

Wykaz dodatkowych tytułów dostępnych w IBUK Libra w ramach tegorocznego Międzynarodowego Tygodnia E-Książki