Facebook ikonka prawy margines

Mikołajki z Mikołajkiem

środa, 10 grudnia 2008

MIKOŁAJKI Z MIKOŁAJKIEM w MBP W JAŚLE

 

   W jakim kraju urodził się św. Mikołaj? Co mogą otrzymać od św. Mikołaja niegrzeczne dzieci? Jaki jest ulubiony kolor św. Mikołaja i skąd wie, jaki prezent pragnie otrzymać dziecko?

   To zaledwie kilka z wielu pytań o św. Mikołaju, na które odpowiadały dzieci biorące udział w imprezie czytelniczej „Mikołajki z Mikołajkiem” . Spotkanie integracyjne uczniów dla 80 uczniów (Szkoły Podstawowej nr 1, nr 2, nr 4  oraz SP nr 5 przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Jaśle) zorganizowała 10 grudnia 2008 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle. Spotkania „Mikołajki z Mikołajkiem”, z inicjatywy Fundacji ABC XXI – „Cała Polska czyta dzieciom” organizowane są corocznie przez różne instytucje kultury w całej Polsce.

Podczas spotkania dzieci brały czynny udział w różnego rodzaju grach i zabawach. Uczniowie między innymi odgadywali zagadki, układali rozsypanki wyrazowe, rozwiązywali krzyżówkę oraz wzięli udział w sondażu: „Jaką książkę poleciłbyś jako prezent pod choinkę”. Najczęściej wskazywanymi książkami okazały się „Dzieci z Bullerbyn”, „Nowe Przygody Mikołajka” oraz różne części „Harrego Pottera”, dzieci polecały również m.in. „Kubusia Puchatka”, encyklopedię zwierząt i książki o dinozaurach. W trakcie spotkania nie zabrakło oczywiście głośnego czytania – Śnieżynka czytała dzieciom „Nowe przygody Mikołajka” R. Goscinnego i J.Sempe. Najwięcej radości sprawiło jednak uczniom pojawienie się samego św. Mikołaja, który dla wszystkich uczestników spotkania miał drobne upominki, słodycze i pamiątkowe zakładki do książek.

Spotkania z cyklu „Mikołajki z Mikołajkiem” zorganizowane zostały również dla dzieci w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle (04.12.08) oraz dla dzieci z jasielskich przedszkoli (1-10.12.2008). Łącznie we wszystkich spotkaniach „Mikołajki z Mikołajkiem” organizowanych ramach projektu „Całe Jasło czyta dzieciom” (Program Operacyjny Promocja Czytelnictwa ogłoszony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego) udział wzięło blisko 170 osób.