Mikołajki z Mikołajkiem w MBP w Jaśle

wtorek, 04 grudnia 2007
Mikołajki z Mikołajkiem w MBP w Jaśle

MIKOŁAJKI Z MIKOŁAJKIEM w MBP W JAŚLE

W jakim kraju urodził się św. Mikołaj? Co mogą otrzymać od św. Mikołaja niegrzeczne dzieci? Jaki jest ulubiony kolor św. Mikołaja i skąd wie, jaki prezent pragnie otrzymać dziecko?

To zaledwie kilka z wielu pytań o św. Mikołaju, na które odpowiadały dzieci biorące udział w imprezie czytelniczej „Mikołajki z Mikołajkiem”. Spotkanie integracyjne uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1, nr 4 oraz ze SP nr 5 przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Jaśle zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle 4 grudnia 2007 r.  w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” .

Podczas spotkania dzieci brały czynny udział w różnego rodzaju grach i zabawach. Uczniowie między innymi wzięli udział w zabawie na skojarzenia, układali puzzle, rozwiązywali krzyżówkę i łamigłówki. W trakcie spotkania nie zabrakło oczywiście głośnego czytania – Śnieżynka czytała dzieciom „Nowe przygody Mikołajka” R. Goscinnego i J.Sempe. Najwięcej radości spławiło jednak uczniom pojawienie się samego św. Mikołaja, który dla wszystkich uczestników spotkania miał słodycze i pamiątkowe zakładki do książek.

Spotkania z cyklu „Mikołajki z Mikołajkiem” zorganizowane zostały również dla dzieci z Przedszkola nr 3 w Jaśle oraz dla trzecioklasistów ze SP nr 1 w Jaśle (05.12.07r.).

Choć wszystkie dzieci zgodnie stwierdziły, że praca Mikołaja jest bardzo ciężka i trudna, same postanowiły zostać dobroczyńcami – zgodnie z hasłem „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem!”. Dla swoich rówieśników, spędzających święta Bożego Narodzenia w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle, przygotowały ozdoby choinkowe i świąteczne kartki. Do 15 grudnia ofiarowane przez dzieci prezenty można oglądać je na specjalnie przygotowanej wystawie w MBP w Jaśle.