Facebook
A A A

Młodzi asertywnie wyrażali uczucia

środa, 24 października 2007

Młodzi asertywnie wyrażali uczucia

 

22 i 23 października 2007 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach projektu I śmiech czasami może być nauką. UŚMIECHNIĘTA AKADEMIA WARTOŚCI (Program Operacyjny Promocja Czytelnictwa ogłoszony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego) zorganizowała dla trzech grup młodzieży bezpłatne warsztaty psychologiczne.

Młodzież z Gimazjum nr 1 w Jaśle oraz uczniowie ze SP w Przysiekach 22 października uczestniczyli w treningu asertywności. Zajęcia dostarczyły uczestnikom szeregu technik i umiejętności otwartego i stanowczego, a równocześnie uprzejmego wyrażania własnych opinii i emocji, egzekwowania swoich praw oraz podejmowania decyzji .

Natomiast 23 października uczniowie ze SP nr 4 w Jaśle, podczas warsztatów inteligencji emocjonalnej rozmawiali na temat najważniejszych życiowych wartości. Młodzi dowiedzieli się jak prawidłowo wyrażać emocje w stosunku do siebie i do innych, jak nimi kierować oraz jak twórczo  je wykorzystywać w działaniu.

Zajęcia prowadził Mateusz Borowiec (psycholog, absolwent psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego i doktorant Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UJ) oraz Ariadna Romejko-Borowiec (psychoterapeuta).

W warsztatach wzięło udział ponad 50 osób.

 

Marta Gąsiorowska