„Moje książki” - spotkanie z Wiesławem Hapem

czwartek, 16 maja 2019
„Moje książki” - spotkanie z Wiesławem Hapem

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle i Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego zapraszają na spotkanie z cyklu „Rozmowy o regionie” z Wiesławem Hapem.

Historyk, regionalista, działacz społeczny, nauczyciel w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle. Jest również założycielem i drużynowym 139. Drużyny Harcerskiej „Lisy” im. pułkownika Leopolda Lisa-Kuli. Od lat swoimi pasjami, harcerskimi ideałami, zamiłowaniem do naszego regionu i wiedzą dzieli się z młodzieżą i dorosłymi. Od 2011 roku pełni funkcję przewodniczącego Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego. Jest autorem i współautorem wielu publikacji o historii i dziedzictwie kulturowym Jasielszczyzny m. in.: „Ziemia jasielska naszą małą ojczyzną”, „Wierni do końca”, „Poczet wybitnych jaślan i ludzi związanych z regionem”, „Mam szczerą wolę ... z dziejów harcerstwa jasielskiego”, „Jaślanie znani i nieznani”, „Jasło dawne - zniszczone - odbudowane - współczesne”,  „Jasielska droga do niepodległej Polski (1768-1922)”.

Spotkanie odbędzie się 16 maja 2019 r. o godz. 17.00 w Czytelni Regionalnej MBP w Jaśle (ul. Kołłątaja 1, I piętro).