Najbardziej demokratyczna instytucja, które zachęca do czytania? Biblioteka!

,
Najbardziej demokratyczna instytucja, które zachęca do czytania? Biblioteka!

Czym są dla społeczności lokalnej współczesne biblioteki? Dlaczego osoba, która czyta jest bardziej odważna i świadoma siebie? Czy w bibliotece jest miejsce na wspólne czytanie, pieczenie chleba i budowanie robotów?

25 maja br. gościem audycji „Klub Trójki” Programu 3 Polskiego Radia byli bibliotekarze – członkowie zespołu "Biblioteka Nowa", pracujący nad założeniami i kierunkami rozwoju polskich bibliotek publicznych. Wśród nich: Małgorzata Piekarska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w  Jaśle, Anna Andrzejkiewicz – dyrektor Biblioteki Publicznej w Kałuszynie oraz Krzysztof Dąbkowski – dyrektor Miejskiej Biblioteki w Olsztynie.

Pokazujemy instytucje, które stymulują rozwój społeczny i ludzi, którzy są nośnikami tej ewolucji. Instytucją ogromnej wagi są biblioteki: to być może jedyne miejsce, w którym mamy bezpłatny i nieograniczony dostęp do kultury wysokiej jakości – napisał o poniedziałkowej audycji prowadzący, dziennikarz radiowej Trójki Dariusz Bugalski.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji dostępnej pod linkiem: