Otwarcie MBP w Jaśle - informacje dla czytelników (Godziny otwarcia - wszystkie placówki)

wtorek, 05 maja 2020

Drodzy Czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle bardzo się cieszymy, że możemy Was poinformować o ponownym otwarciu Biblioteki. Aby zapewnić bezpieczny i sprawny dostęp do naszych zbiorów przygotowaliśmy zasady korzystania z Biblioteki zgodne z obowiązującymi nas wytycznymi, w szczególności ministerialnymi i Biblioteki Narodowej. Zapraszamy serdecznie i prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi godzin i zasad funkcjonowania poszczególnych działów i filii.

- Bibliotekę Główną otwieramy 8 maja. Na czytelników czekamy w godzinach:

Wypożyczalnia dla Dorosłych, Oddział dla Dzieci i Młodzieży:

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 10:00 – 14:30 (przerwa techniczna – dezynfekcja: 12:00 – 12:30)
środa: 12:00 – 17:00 (przerwa techniczna – dezynfekcja: 14:00 – 14:30).

Czytelnia Regionalna będzie NIECZYNNA, Czytelnia Główna będzie realizować wyłącznie wypożyczenia na zewnątrz w środy w godz.: 12:00 – 17:00 (przerwa techniczna – dezynfekcja: 14:00 – 14:30).

Wejście do Biblioteki Głównej wyłącznie od ul. Kościuszki.

- Filię nr 2 (ul. Kopernika 8) otwieramy 11 maja, na czytelników czekamy:

poniedziałek: 10:00 – 14:30 (przerwa techniczna – dezynfekcja: 12:00 – 12:30
środa 12:00 – 17:00 (przerwa techniczna – dezynfekcja: 14:00 – 14:30).

- Filia nr 1 i Filia nr 3 będą otwarte w późniejszym czasie, o czym poinformujemy w osobnym komunikacie:

Harmonogram otwarcia Filii nr 1 i Filii nr 3

- Wszystkich odwiedzających bibliotekę obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych – nakładanie maseczek oraz dezynfekcja rąk lub nakładanie rękawiczek ochronnych (Biblioteka nie zapewnia maseczek oraz rękawiczek dla czytelników).

- Prosimy NIE DEZYNFEKOWAĆ książek w domu. Zwracane zbiory będą poddawane kwarantannie.

- W poszczególnych placówkach obowiązują limity osób mogących jednocześnie przebywać w Bibliotece, oraz oznaczenia ciągów komunikacyjnych, do których należy się stosować. W Bibliotece Głównej może jednorazowo przebywać 7 czytelników, w Filii nr 2
2 czytelników.

- Wypożyczenia odbywają się bez wolnego dostępu do półek. Preferowane są zamówienia dokonane poprzez konto czytelnika w systemie SOWA lub złożone telefonicznie.

- Czytelnik może jednorazowo pożyczyć 8 książek i 5 zbiorów specjalnych na okres 30 dni, natomiast z Czytelni Głównej 4 książki i 5 czasopism (z wyjątkiem dzienników), na okres podany przez bibliotekarza.

- Kary za przetrzymanie książek są anulowane do odwołania. O terminie zakończenia anulowania kar powiadomimy z 30-dniowym wyprzedzeniem.

- Istnieje możliwość wypożyczenia zbiorów przez osobę upoważnioną. W przypadku braku posiadania aktualnych upoważnień, czytelnik zgłasza telefonicznie chęć upoważnienia innej osoby do dysponowania jego kartą, podając imię i nazwisko oraz PESEL tej osoby.

- W najbliższym czasie nie przyjmujemy darów książkowych a także książek na bookcrossing.

- Wszystkie zajęcia i spotkania pozostają zawieszone do odwołania.

- W miarę rozwoju sytuacji będziemy się starać poszerzać godziny otwarcia i aktualizować zasady korzystania z Biblioteki. Wszystkie zmiany będą zamieszczane na naszej stronie internetowej www.mbp.jaslo.p