Facebook
A A A

Pierwsza Książka Mojego Dziecka

,

Jak zbudować dobrą więź z dzieckiem i rozwinąć jego zdolności językowego? Czytając! Fundacja „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”, chcąc zachęcić rodziców do jak najwcześniejszego czytania swoim pociechom, przygotowała projekt „Pierwsza Książka Mojego Dziecka”.

82 tysiące pakietów „Pierwsza Książka Mojego Dziecka”. będzie od grudnia bezpłatnie przekazywanych świeżo upieczonym mamom w ponad 90% szpitali położniczych w całym kraju. Pakiet PKMD, złożony z książki z tekstami dla rodziców i wierszami do czytania dziecku od urodzenia oraz płyty DVD z filmem edukacyjnym i kołysankami, opracowała Fundacja „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”. Projekt został objęty Honorowym Patronatem oraz dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, otrzymał również Patronat Honorowy Rzecznika Praw Dziecka. Partnerem Projektu jest Narodowe Centrum Kultury.

W okresie objętym projektem młode mamy otrzymają przy wypisie ze szpitala położniczego bezpłatny pakiet PKMD, zawierający książkę, opracowaną przez Fundację tak, by zachęcić młodych rodziców do codziennego czytania dziecku.

Przekazywanie pakietów PKMD młodym mamom w szpitalach będzie realizowane w sposób ciągły od grudnia 2014 r. do  wyczerpania nakładu. Dla osób, które nie mają szans na otrzymanie pakietu PKMD w szpitalu, Fundacja uruchomiła możliwość pobrania bezpłatnego e-booka ze strony Fundacji: www.calapolskaczytadzieciom.pl.

Książka w formacie PDF do pobrania pod linkiem http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/ckfinder_pliki/files/PKMD/PKMD%202014.pdf

Informacja o projekcie „Pierwsza Książka Mojego Dziecka” pochodzi ze strony Fundacji „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom".