Poczytajmy, pogadajmy... w Filii nr 1

środa, 19 października 2022
Poczytajmy, pogadajmy... w Filii nr 1

Od września rozpoczęliśmy w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle nowy cykl zajęć całorocznych dla dzieci w wieku 6-10 lat „Poczytajmy, pogadajmy”.

Podczas wspólnych spotkań, które odbywają się w piątki, poznajemy ciekawe historie i rozmawiamy na różne tematy. Bawiąc się w obserwatorów przyrody, dowiedzieliśmy się, jak ewoluuje życie w lesie w czasie kolejnych pór roku, dlaczego liście zmieniają barwy jesienią i dlaczego niektóre drzewa zrzucają liście. Poznaliśmy wiele ciekawostek o drzewach oraz piękną historię o przemijaniu „Jesień liścia Jasia” Leo Buscaglia. Świętowaliśmy również Urodziny Kubusia Puchatka i oglądaliśmy kolekcję książek o Kubusiu i jego przyjaciołach, które są w zbiorach naszej biblioteki. Poznaliśmy opowieści o misiach z różnych krajów i kontynentów – bawiliśmy się w chowanego z misiem Fikusem z Australii, pomogliśmy odważnemu Figielkowi z Niemiec złapać łobuzów, a razem z Olem i Ågem z Norwegii wybraliśmy się na rejs z Wikingiem Bjørnem i odwiedziliśmy rodzinę Trolli.

Na każdych zajęciach wykonywaliśmy prace plastyczne z wykorzystaniem różnych materiałów i technik, np. Jesienne latawce, Jesień u fryzjera – fryzury z jesiennych liści,
Miś – wycinanka ze szmatek, Trollki – potworki z rolek papieru. Nie brakło też okazji do rozwiązywania zagadek, gier zręcznościowych i konkursów.

Spotkania odbywają się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy, realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.