Projekt LACROSSE - relacja z pierwszych zabaw

,
Projekt LACROSSE - relacja z pierwszych zabaw

12 maja grupa ANI-MUSZ poprowadziła spotkanie z dziećmi pod hasłem „Kiedy świat był jeszcze młody” w ramach projektu „Lacrosse” realizowanego ze środków europejskiego programu „Młodzież w działaniu”. Na liście tradycyjnych zabaw znalazły się m.in. „Raz dwa trzy, Baba Jaga patrzy”, „Chodzi lisek koło drogi” i gra w klasy.

Nastroju do zabawy nie popsuła nawet deszczowa pogoda. Początkowo nieśmiało, ale z czasem coraz głośniej w holu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, która jako organizacja wspierająca grupę ANI-MUSZ gościła uczestników spotkania, rozbrzmiewały wierszyki: „Budujemy mosty dla pana starosty..” i „Chodzi lisek koło drogi…”. Hitem okazała się gra w klasy. Ochoczo skakały zarówno dzieci, jak i grupa projektowa – Bo my jesteśmy duże dzieci– skomentowała później Gosia Bieńko z ANI-MUSZu.  Jak na spotkanie w Bibliotece przystało, nie mogło zabraknąć głośnego czytania, był też quiz dotyczący bajek i głuchy telefon, który wywołał najwięcej śmiechu u wszystkich biorących udział w zabawie. Wreszcie na deser po tym aktywnym poranku, który – jak przyznał Karol Wojdyła „był bardziej wyczerpujący niż dwie godziny wf-u”, czekały na wszystkich napoje i pyszne ciasteczka. Na zakończenie dzieci zaproponowały ich ulubioną zabawę – „Iskierkę przyjaźni”.