Projekty: 3,2,1… Wrażliwość! Spotkanie dla dzieci online z Marzeną Filipczak

środa, 04 - sobota, 07 listopada 2020
Projekty: 3,2,1… Wrażliwość! Spotkanie dla dzieci online z Marzeną Filipczak

7 listopada 2020 (sobota) o godz. 14.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkanie dla dzieci online z Marzeną Filipczak – globtroterką, autorką książek i przewodników podróżniczych. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu: Do CZYTANIA! Gotowi! Start!

Premiera przesunięta na  godz. 14.15

Marzena Filipczak – autorka książek i przewodników oraz artykułów do magazynów podróżniczych i kobiecych. Prowadzi warsztaty dla kobiet i spotkania połączone z pokazami slajdów z podróży dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Przemierzyła m.in. subkontynent indyjski, Azję Południowo-Wschodnią i Środkową (w tym zamknięty na świat Turkmenistan), Bliski Wschód (m.in. Iran i Kurdystan w granicach Iraku), wielokrotnie Kaukaz, Skandynawię i Bałkany, wędrowała przez Himalaje i Grenlandię, biwakowała w afrykańskich parkach narodowych.

Tematem spotkania będzie: „Świat i jego mieszkańcy”, a w szczególności lemury z Madagaskaru. Dzieci  wspólnie z prowadzącą udadzą się w niezapomnianą podróż, spojrzą na otaczającą przestrzeń przez pryzmat zadziwiającej przyrody i jej nietuzinkowych mieszkańców, jednocześnie nabywając uważność i wrażliwość na to, co nas otacza.

„W czasach, gdy tak trudno podróżować, pojedziemy w jedno z najbardziej niezwykłych miejsc świata – na wyspę Madagaskar. Za sprawą izolacji, która trwała miliony lat, rozwinęła się tu flora i fauna, jakiej nie ma nigdzie indziej (…)” – mówi Marzena Filipczak.

Spotkanie dostępne będzie na kanale YouTube oraz Facebooku MBP w Jaśle.

Premiera: 7.11. (sobota) o godz. 14.00.

Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Telewizja Jasło.

Współorganizatorzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle "FAMILIARIS".

Projekt Do CZYTANIA! Gotowi! Start! dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zapraszamy!

(Marzena Filipczak, fot. Edyta Girgiel.)