Facebook ikonka prawy margines

Projekty: Bank przez internet

środa, 23 maja 2018
Projekty: Bank przez internet

Na co zwrócić uwagę wybierając bank, jak złożyć konto przez internet i wykonać przelew – to m. in. tematy drugiego spotkania w ramach projektu „O finansach… w bibliotece”, które odbyło się 23 maja 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

Uczestnicy spotkania tym razem mieli możliwość uporządkowania wiadomości o produktach i usługach bankowych, a także o swoich prawach jako klientów banku i doskonalenia umiejętności egzekwowania własnych praw konsumenckich.

W ożywionej dyskusji rozmawiali o zaletach i wadach posiadania konta osobistego w banku. Zapoznając się poprzez porównywarki z ofertami dostępnymi na rynku finansowym, dowiedzieli się na co warto zwrócić szczególną uwagę przy podejmowaniu indywidualnych decyzji finansowych. Chętnie dzielili się też swoimi doświadczeniami w korzystaniu z usług bankowych.

Kursanci przyswoili teoretyczną wiedzę dotyczącą bankowości elektronicznej oraz z zapałem przystąpili do zajęć praktycznych, w czasie których korzystając ze stron demo przykładowych banków, uczyli się zakładania e-konta, prawidłowego wysyłania przelewów i otwarcia rachunku oszczędnościowego.

W trakcie rozmów pojawiały się obawy dotyczące korzystania z bankowości on-line, które starali się rozwiać posiadacze e-kont. Spotkanie zakończyło się krótkim quizem, który uczestnicy rozwiązali bezbłędnie.

Z wielką przyjemnością gościliśmy Ewę Lelek, koordynatora regionalnego projektu (instruktora ds. informacji WiMBP w Rzeszowie). Gość podkreślił wagę realizowanego projektu, który jest szczególnie ważny dla osób 50+ w dobie szybkiego rozwoju technologii cyfrowych.

Projekt „O finansach… w bibliotece - 5. edycja” jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.