W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle właśnie rozpoczęliśmy kolejny projekt poświęcony polszczyźnie, tym razem pod hasłem „Polski – Pomysłowy”. Zainaugurowały go warsztaty kreatywnego pisania Loesje, w których wzięły udział dzieci, młodzież i dorośli.
Podczas zajęć projektowych uczestnicy wspólnie tworzyli twórcze definicje najróżniejszych przedmiotów, snuli zaskakujące opowieści oraz wymyślali hasła-slogany na interesujące ich tematy. Jedno z pytań postawionych na warsztatach brzmiało: CO JĘZYK POLSKI MYŚLI O LUDZIACH? – i stało się ono inspiracją do pierwszego internetowego zadania w naszej projektowej zabawie „ Pomysłowe zabawy językowe”.
Wszystkich chętnych do naszej projektowej zabawy prosimy o krótką odpowiedź na przytoczone wyżej warsztatowe pytanie: CO JĘZYK POLSKI MYŚLI O LUDZIACH? Może być zabawnie albo poważnie, raczej krótko niż długo, można – a wręcz trzeba - puścić wodze fantazji i kreatywności. Na odpowiedzi czekamy do końca kwietnia. Można je nadsyłać mailem na adres aktywni@mbp.jaslo.pl lub zamieszczać w komentarzach pod zadaniowym postem na bibliotecznym fanpageu https://www.facebook.com/BibliotekaJaslo/ .
Spośród nadesłanych zgłoszeń rozlosujemy kartę upominkową na książki, a jeśli któreś hasło będzie cieszyć się szczególną popularnością, zamieścimy je na projektowych plakatach. Przed przystąpieniem do udziału w zabawie prosimy o zapoznanie się z regulaminem dostępnym w zakładce po prawej stronie.
Osoby poszukujące inspiracji zapraszamy do zapoznania się z relacją z projektowych warsztatów na stronie www.mbp.jaslo.pl, natomiast więcej o idei i metodzie warsztatowej Loesje można dowiedzieć się na stronie www.loesje.pl.
Projekt pod Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Jasła Ryszarda Pabiana.
Partnerzy projektu: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Zespół Szkół nr 4 w Jaśle, Zarząd Osiedla Jasło Mickiewicza.
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.
Patronat medialny: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, Telewizja Jasło, Tygodnik Nowe Podkarpacie, Tygodnik Fakty Jasielskie, Gazeta Codzienna Nowiny i portal Nowiny24.p, oraz portale internetowe: terazjaslo.pl, twojejaslo.pl, wirtualnejaslo.pl, jaslo4u.pl, jaslonet.pl.