Facebook ikonka prawy margines

Projekty: Co każdy Polak powinien wiedzieć o hymnie?

piątek, 30 listopada 2018
Projekty: Co każdy Polak powinien wiedzieć o hymnie?

Każdy z nas powinien go znać. Jest jednym z naszych symboli narodowych – hymn państwowy zwany Mazurkiem Dąbrowskiego lub Pieśnią Legionów. Jednak czy wszyscy śpiewamy go poprawnie? Czy wiemy jakie nazwiska i wydarzenia historyczne zostały w nim uwiecznione? W jaki sposób należy zachować się podczas wykonywania hymnu? Oraz kiedy się go wykonuje?

Na te pytania szukaliśmy odpowiedzi wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 i 4 w Jaśle, Szkoły Podstawowej w Łajscach oraz wychowankami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle, podczas lekcji bibliotecznych, które odbyły się 16, 21 i 23 listopada 2018 roku.

Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Internetowa Telewizja Południe, Fakty Jasielskie, Obiektyw Jasielski, Gazeta Codzienna Nowiny, Tygodnik regionalny Nowe Podkarpacie oraz portale internetowe: terazjaslo.pl, twojejaslo.pl, wirtualnejaslo.pl, jaslonet.pl.

Projekt „Rośniemy w Niepodległość!” dofinansowany przez Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego w Konkursie grantowym „ Na 100 Niepodległa”.