Projekty: Czytanie jest przygodą – spotkanie dla dzieci z Jolą Jarecką

poniedziałek, 09 maja 2022
Projekty: Czytanie jest przygodą – spotkanie dla dzieci z Jolą Jarecką

9 maja 2022 r.  o godz. 11:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, w ramach projektu „Biblioteka zawsze po drodze”, odbędzie się spotkanie dla dzieci z Jolą Jarecką, autorką książki „Wyszymory i inne bieszczadzkie stwory”.

Mali czytelnicy poznają przygody sympatycznego pana łasicy o imieniu Dmytro, który prowadząc dziennikarskie śledztwo, wyrusza na wędrówkę po Karpatach w poszukiwaniu zaginionego żubra. Na swojej drodze spotka niesamowite zwierzęta oraz niezwykłe leśne stworzenia i usłyszy wiele ciekawych historii. Łapki zaprowadzą go aż w Bieszczady. Czy jego śledztwo będzie miało szczęśliwy finał i uda mu się odnaleźć zaginionego zwierzaka, przekonamy się podczas spotkania z autorką.

Jola Jarecka – pisarka, poetka, w swoim dotychczasowym dorobku ma wiersze i opowiadania oraz książki dla dzieci i dorosłych. Animatorka kultury, reżyserka teatralna, swoje życie związała z Bieszczadami, gdzie w Zatwarnicy współtworzy Kino Końkret – jedyne w swoim rodzaju kino studyjne w dawnym parku konnym.

Spotkanie dla grupy zorganizowanej.

Projekt „Biblioteka zawsze po drodze” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.