Projekty: Językowe wygibasy – spotkanie z Agnieszką Frączek

piątek, 24 września 2021
Projekty: Językowe wygibasy – spotkanie z Agnieszką Frączek

24 września 2021 roku o godz. 12:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, w ramach projektu „Ojczysty – taki bystry!”, odbędzie się spotkanie z Agnieszką Frączek – autorką książek dla dzieci.

Podczas spotkania najmłodsi dowiedzą się, że język polski może być sam w sobie wspaniałą inspiracją do pisania książek. Słuchając zabawnych i pełnych humoru wierszy poetki poznają pojęcia z zakresu językoznawstwa i rozprawią się z błędami językowymi.

Agnieszka Frączek – językoznawczyni, germanistka i leksykografka. W swoich książkach dla dzieci popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie, jest także autorką serii książek logopedycznych. Laureatka nagrody Edukacja 2008, wyróżnienia Duży Dong przyznawanego przez Polską Sekcję IBBY oraz nagrody im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz. W 2019 roku otrzymała tytuł Ambasadora Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej.

Partnerzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Zespół Szkół nr 4 w Jaśle, Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle FAMILIARIS.

Patronat medialny: Polskie Radio Rzeszów, Trendy Radio, TVP3 Rzeszów, Telewizja Jasło, Telewizja Obiektyw.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty - dodaj do ulubionych 2021”.