Projekty: Liryka inaczej – teksty piosenek hiphopowych

poniedziałek, 18 - wtorek, 19 października 2021
Projekty: Liryka inaczej – teksty piosenek hiphopowych

W dniach 18-19 października 2021 w ramach projektu „Ojczysty – taki bystry!” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbędą się warsztaty językowe, które poprowadzi dr Barbara Sokołowska.

Młodzież zapozna się z subkulturą hip-hopu, piosenką hiphopową i jej funkcjonowaniem w Polsce oraz ewolucją w czasie. Spojrzy na specyfikę hiphopowych tekstów jako przykładów współczesnej liryki  na bazie twórczości artystów takich jak: Liroy, Fisza, Łona, Paktofonika. Być może uczniowie spróbują swoich sił w roli raperów.

Warsztaty poprowadzi Barbara Sokołowska – doktor nauk humanistycznych, krytyk literacki, ceniona polonistka z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą, nauczycielka w I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle. Autorka recenzji publikowanych m.in. w Nowej Okolicy Poetów, Toposie, Pressjach i Frazie.

Partnerzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Zespół Szkół nr 4 w Jaśle, Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle FAMILIARIS.

Patronat medialny: Polskie Radio Rzeszów, Trendy Radio, TVP3 Rzeszów, Telewizja Jasło, Telewizja Obiektyw.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty - dodaj do ulubionych 2021”.