Projekty: Nasza historia – nasza pamięć! Lipcowe wyniki i kolejne zadanie

czwartek, 08 - sobota, 31 sierpnia 2019
Projekty: Nasza historia – nasza pamięć! Lipcowe wyniki i kolejne zadanie

Za nami pierwsze zadanie z cyklu internetowych quizów i zagadek dotyczących historii i kultury naszego regionu, organizowanych w ramach projektu „Dziedzictwo Niepodległej”. Zwycięzcą lipcowego etapu została Pani Aneta Rolek. Gratulujemy! Tymczasem zapraszamy do udziału w kolejnym, sierpniowym wyzwaniu!

Poprzez naszą projektową zabawę chcemy zachęcić małych i dużych mieszkańców Jasła i okolic do odkrywania ciekawostek miasta i regionu w którym żyjemy, oraz poznania lokalnej historii, kultury i tradycji.

Tym razem odniesiemy się do długiej i bogatej historii naszego miasta. Miasta, które przeżywało wzloty i upadki, które mimo przeciwności losu podniosło się z ruin i zmieniało się na przestrzeni wieków, aby dziś nadal tętnić życiem. Kilka dni temu rozpoczął się sierpień. To właśnie w tym miesiącu przypada rocznica jednego z ważniejszych dla naszej społeczności wydarzeń. Wydarzenia, które było opisywane na kartach książek i na kanwie którego powstał film.

Zadanie będzie polegało na podaniu o jakie wydarzenie chodzi. W odpowiedzi prosimy zawrzeć jego dokładną datę, czego to wydarzenie dotyczyło i wymienić przynajmniej dwie osoby z nim związane. Na odpowiedzi czekamy do końca sierpnia. Można je nadsyłać mailem na adres nowemedia@mbp.jaslo.pl lub w wiadomości na bibliotecznym profilu w mediach społecznościowych https://www.facebook.com/BibliotekaJaslo/ .

Spośród nadesłanych zgłoszeń wyłonimy zwycięzcę, który otrzyma kartę upominkową na książki. Przed przystąpieniem do udziału w zabawie prosimy o zapoznanie się z regulaminem dostępnym na stronie www.mbp.jaslo.pl w zakładce po prawej stronie.

Projekt "Dziedzictwo Niepodległej" dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Patronat medialny nad projektem objęły: Radio Trendy, TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Internetowa Telewizja Południe, Tygodnik Regionalny Nowe Podkarpacie, Telewizja Jasło, Fakty Jasielskie, Obiektyw Jasielski, Gazeta Codzienna Nowiny oraz portale internetowe: nowiny24.pl, twojejaslo.pl, terazjaslo.pl, jaslonet.pl, wirtualnejaslo.pl

Partnerzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle.