Projekty: Niezwykłe miejsca – spotkanie z Marcinem Szczygielskim

czwartek, 20 października 2022
Projekty: Niezwykłe miejsca – spotkanie z Marcinem Szczygielskim

20 października 2022 o godz. 11:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, w ramach projektu „Biblioteka zawsze po drodze”, odbędzie się spotkanie autorskie dla młodzieży z Marcinem Szczygielskim.

Marcin Szczygielski jest docenianym autorem książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych , dziennikarzem i grafikiem, zdobywcą wielu prestiżowych nagród i wyróżnień.  Jako autor książek dla młodszych czytelników debiutował powieścią „Omega” (Książka Roku 2010 w konkursie PS IBBY). Odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. W tym roku zdobył Nagrodę Główną za książkę „W kółko o dziewczynach” w 20. edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku, organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka, oraz artŻyrafkę 2022 – Nagrodę XIV Interdyscyplinarnego Festiwalu Sztuk Miasto Gwiazd za całokształt literackiej twórczości dla dzieci i młodzieży.

Spotkanie dla grup zorganizowanych.

Projekt „Biblioteka zawsze po drodze” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.