Projekty: Nowe technologie a dzieci i młodzież

poniedziałek, 14 maja 2018
Projekty: Nowe technologie a dzieci i młodzież

24 maja o 9.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza bibliotekarzy na  wykład "Zastosowania nowych technologii w pracy z dziećmi i młodzieżą w bibliotece" dr. Grzegorza Gmiterka, bibliologa i informatologa, wykładowcy Uniwersytetu Warszawskiego, specjalisty od nowych technologii w instytucjach nauki i kultury.

W ramach wykładu bibliotekarze zostaną zaopatrzeni w wiedzę z zakresu nowych technologii oraz ich kompetentnego zastosowania w procesie edukacyjnym dzieci i młodzieży. Dowiedzą się na temat metodologii działań. Poznają narzędzia, m.in. aplikacje mobilne oraz przykłady działań usprawniające procesy edukacyjne i kształtujące nowe umiejętności.

Wykład odbędzie się w ramach projektu „Biblio-potrzebni!”, realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle w ramach programu „Partnerstwo dla książki”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Internetowa Telewizja Południe, Fakty Jasielskie, Obiektyw Jasielski, Gazeta Codzienna Nowiny, Tygodnik regionalny Nowe Podkarpacie oraz portale internetowe: terazjaslo.pl, twojejaslo.pl, wirtualnejaslo.pl, jaslonet.pl.

Współorganizatorzy projektu: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Biblioteka Publiczna w Szynwałdzie, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy, Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale.